Sunucu SİSTEMLERİ

Sunucu SİSTEMLERİ

Bilgi teknolojileri kurumlar tarafından ilk kullanılmaya başladığında, bir kaç bilgisayar, bir sunucu ve kablolamadan oluşan bir altyapı mevcuttu. Bu sistem çoğu zaman başka bir departman tarafından kullanılan odalardan birinin köşesinde yer alıyordu. Zaman içinde kullanıcı sayılarının artması, farklı uygulamaların kullanılmaya başlaması ve oluşan verinin artması ile önce sunucu adetleri arttı. Ardından bu sunucular bir bilgi işlem odasına taşınarak yönetilmeye başladı. Ancak bilginin hacmi, önemi ve kullanıcı sayıları arttıkça, yeterli gelmeyen bilgi işlem odaları yerlerini “Veri Merkezleri“ne (Data Center) bıraktılar.

Günümüz veri merkezlerinin önemli bileşenleri olan ağ tasarımı, kablolama mimarisi ve güç ihtiyaçlarının belirlenmesi ve devreye alındıktan sonra yönetilmesi konularında Solo Sistem Bilgi Teknolojileri sektörde önemli bir rol oynamaktadır. Bunun en güzel göstergesi bugüne kadar kurup yaşattığımız yüzlerce her zaman çalışan, verimli, ölçeklenebilir ve kolay yönetilebilir sunucu sistemleri ve veri merkezi çözümleridir.

İşletmenizin ihtiyacı olan sunucu sistemleri ile ilgili gerek altyapı ve donanımları, gerekse kurulum ve bakım hizmetlerini Solo Sistem Bilgi Teknolojilerinden aldığınızda maliyetleriniz azalırken, verimliliğiniz artar. Çeşitli projelerde çalışarak farklı tecrübeler edinmiş, teknolojiyi sürekli takip eden, alanında uzman yetkin kadromuzun deneyimlerinden faydalanırsınız. Oluşabilecek problemlere karşı proaktif önlem alma ve arızaları en kısa sürede çözebilme becerimizle sisteminizde çalışmanıza en hızlı şekilde devam edersiniz.
Ayrıca bu zamana kadar bizleri tercih eden +40'dan fazla Kamu Kurumu ve kesintisiz çalışan +250'den fazla sunucumuz olduğunu sizlere hatırlatmak isteriz